Mysl funguje na jednoduchých principech! Mysl vždycky reaguje na změnu. Na změnu pozitivní i negativní. Většinou na ni reaguje odmítavě. Jedná se totiž o to, že když mysl prochází změnou tak je to pro ni vždycky vystoupení z komfortní zóny.

,,Vystoupením z komfortní zóny je mysl nucena být bdělou.“

To pro ni znamená práci, protože musí pronikat novým prostředím, novými situacemi. Mysl má moc ráda, když může jet v opakovaných dějích, které jsou zaběhnuté. Říkáme tomu rutina. Lidé, kteří vědomě nepracují se svojí myslí, často zůstávají v rutině a to třeba i na úkor svého zdraví nebo na úkor toho, že neprožívají hezké pocity, ale protože je to rutina, je to něco co známe, není to změna a tak tam raději zůstáváme.

Pro mysl jako pro systém to znamená, že nemusí být bdělá. Může se flákat a spustit automaticky zajeté věci. Pokud člověk takhle automaticky používá svou mysl, tak těmto lidem vyhovuje práce, která je taky automatická.

(článek vznikl na základě channelingu se Strážcem Třetího Oka)

Léto vrcholí pěti denním seminářem  Škola Channelingu  ještě je pár volných míst:-)

Více inspirace nalezneš v Channelignovém online klubu